Silikon Çekme Onarımlarında Aydınlatmanın Önemi

Silikon Çekme Onarımlarında Aydınlatmanın Önemi

Silikon Çekme Onarımlarında Aydınlatmanın Önemi

21/05/2021

Silikon Çekme Onarımlarında Aydınlatmanın Önemi

SÇO (Silikon çekme onarımı), işin daha hızlı, daha verimli ve daha az çabayla yapılmasını sağlayan bir oto kaporta onarım yöntemidir. Sonuçlar, geleneksel yöntemlerden daha iyidir ve atölyenizin daha fazla müşteri kazanıp, elde tutmasının ve daha fazla kar elde etmenin yollarını verir.

Başarılı SÇO'nun temel bileşenlerinden biri aydınlatmadır. Üstün aydınlatma, teknisyenlerin tamire ihtiyaç duyan alanları net ve farklı bir şekilde görmelerine ve panele veya kaplamalarına daha fazla zarar vermeden hasarı doğru bir şekilde düzeltmelerine olanak tanır.

İyi Aydınlatma ve SÇO Süreci

Bir göçük tamir etmenin ilk adımı hasarı kontrol etmek, görüntülemek ve değerlendirmektir. İyi aydınlatma şarttır. Mağazanın ortam aydınlatmasını kullanmak yeterli değildir. Mağaza ışıkları, ezikleri kritik bir şekilde görüntülemek için değil, bir odayı aydınlatmak için tasarlanmıştır. Portatif veya ayaklı led aydınlatma kullanarak, göçük inceliklerini ortaya koyan görüş elde edersiniz. Bu, onarılacak alanın net bir şekilde tanımlamasına, iyi değerlendirme yapılmasına ve iş aşamalarına yönelik doğru bir yaklaşım geliştirmeye olanak tanır.

SÇO, dent ucunu doğru şekilde yerleştirilmesini gerektirir. Amaç dent ucunu girintinin ortasına yerleştirmektir. Dentleri doğru noktaya yerleştirmemek daha da fazla hasara neden olabilir. İyi aydınlatmayla, teknisyenler hasarın etrafındaki yükseltileri ve alçakları görebilir ve böylece girintinin tam merkezini daha kolay belirleyebilir. Bu, başarılı bir çekme için şeridi doğru bir şekilde yerleştirmesine ve ardından en kısa sürede en iyi onarımı yapmasına olanak tanır.

Çekmeden Sonra

Çekmeden sonra da iyi aydınlatma önemlidir. Teknisyen göçüğü çektikten ve tırnağı çıkardıktan sonra metalde herhangi bir "yükselti" oluşup oluşmadığını görebilir. Bunlar, metalde kalan basıncın bazen neden olduğu ve hafif çarpmalara ve boğumlara neden olan, göçüğün birincil alanı etrafındaki metalde küçük yükselmelerdir. Üstün aydınlatma ile, yükseltileri kolayca geri düşürmek için görebilirsiniz.

Tahminciler için Önemli

Panelden iyi bir yansıma, sigorta şirketlerine sağladıkları bilgilerle birlikte doğru fotoğraflar ve ölçümler almalarını sağlar. Hasarın boyutunun kesin olarak belirlenmesi, onarımda yer alan herkes için zamandan ve emekten tasarruf sağlar: tahminci, işletme sahibi, yönetici, teknisyen ve nihayetinde müşteri.

Mağaza Aydınlatma

Çoğu dükkan kaliteli aydınlatmaya sahip değildir veya ezik ve onarımları görmek ve bunlarla çalışmak için mağaza ışıklarına güvenirler. Vorne mağaza lambaları, bir araba veya kamyonda onarım gerektiren alanları net bir şekilde görmek için ışık ve ışık karışımları türü sağlamak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Yusuf Akın

Add Comment

Ücretsiz Kargo
Kapıda Ödeme
7/24 Destek
Güvenilir Eller
Güvenli Ödeme
SSL Sertifikası
Geri İade
İade Kolaylığı